زمان صحیح شروع ورزش بعد از زایمان

اشتراک گذاری پست

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مادران بعد از زايمان طبيعي بهتر است تا شش هفته و سزارین تا دوازده هفته بهتر است ازدويدن و ورزشهای شديد خودداری کنند.
بعد از زايمان رباط‌هاي بدن ضعيف مي‌شوند. اين مسئله در زمان زايمان اتفاق مي‌افتد تا لگن باز شود و جنين از رحم خارج شود. رباط‌ها تا چند هفته ضعيف مي‌مانند.
بررسي‌ها نشان داده است که زنان بعد از زايمان طبيعي بهتر است تا شش هفته شروع به دويدن و ورزش شديد نکنند و بعد از شش هفته دويدن مداوم را آغاز کنند.
بعضي از زناني که تازه زايمان کردند تصور مي‌کنند براي ورزش و دويدن دوباره آماده هستند. با اين حال متخصصان معتقدند که اين زنان به شش هفته استراحت احتياج دارند.
زنان بعد از زايمان مي‌توانند پياده‌روي آرام و يوگاي آرام انجام دهند اما ورزشي که زياد به بدن يا شکم فشار بياورد مناسب نيست.
اين مدت زمان براي زناني است که زايمان طبيعي انجام دادند. زناني که زايمان سزارين داشتند نيازمند زمان بيشتري براي استراحت هستند. براي افرادي که سزارين کردند هشت تا دوازده هفته استراحت لازم است.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

نمایش پست های بیشتر

حروف اختصاری آزمایشات

FBS قند خون ناشتا MCHC غلظت متوسط هموگلوبین WBC شمارش گلبول های سفید RBC شمارش گلبول های قرمز HB هموگلوبین HC هماتوکریت(درصد گلبول های قرمز

بیماری های کلیه

– آسیب حاد کلیه (AKI): وقفه ناگهانی در کارکرد کلیه را نارسایی حاد کلیه یا آسیب کلیه می گویند. عواملی نظیر خونریزی شدید، کم آبی

تمامی حقوق وبسایت متعلق به آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهراد می باشد©