مسئول فنی : دکتر فاطمه سرمدی
متخصص آسیب شناسی تشخیصی و بالینی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهراد

انجام کلیه آزمایش های تخصصی و فوق تخصصی

" وقتی می توان بهترین بود، خوب بودن کافی نیست "

اراک، خ شهید بهشتی، چهار راه هلال احمر، ساختمان غدیر

نوزاد نه ماهه

هفته اول
غذا هیجان انگیزترین چیزی است که او بعد از کشف اشیا از خوردن آن لذت می‌برد. اما در این زمان کودک شما ممکن است بعضی از غذاها را سخت بخورد. وقتی طعم غذاها زیر دندانش بیاید دیگر حاضر نیست هر غذایی را بخورد به هر حال بچه‌ها در این سن پوره سیب زمینی را خیلی دوست دارند این غذا تامین کننده کربوهیدارت‌های لازم برای بدن اوست. اما آنها هنوز شیرمادر را با ولع می‌خورند و از آن لذت می‌برند. شیر مادر حکم همان چایی را دارد که شما بعد از غذا میل می‌کنید. او اگر شیر نخورد بد‌اخلاق و بدعنق می‌شود. اما یادتان باشد که کودک شما آب زیادی می‌نوشد و حجم این مایعات نباید از 700 میلی‌لیتر در روز بیشتر باشد.
هفته دوم
کودک شما شیطان شده و عملا گاهی از کنترل شما خارج می‌شود.
از آنجایی دندان‌های کودک شما در حال بیرون آمدن از لثه‌ها هستند او هر چیزی را توی دهانش می‌گذارد تا با آن لثه‌هایش را بخاراند و دردش را آرام کند. بنابراین دندانی‌اش را همیشه در کنار دستش بگذارید تا به وسایلی که ممکن است آلوده باشد دهن نزند.
هفته سوم
در این ماه می‌توانید حبوبات را به غذای کودک اضافه کنید.فقط یادتان باشد که هر حبوباتی را از شب قبل خیس کنید و آب این حبوباب را 3 بار عوض کنید تا کودکتان دچار نفخ معده نشود.
هفته چهارم
والدین الگوی کودکان هستند. آنها معمولا در یک سن خاص تقلید را از پدر و مادرشان شروع می‌کنند. او از این به بعد از کارهای شما تقلید می‌کند. بنابراین این بهترین فرصت است از همین حالا کارهای خوب را به او آموزش دهید. در بازی‌هایتان آموزش را بگنجانید. محبت کردن را در همین شرایط به او آموزش دهید. آموزش گذشت و فداکاری بهتر است از سنین کودکی آغاز شود.
نکته ماه
کودک شما در ان هفته باید وزن معادل 8 کیلو و 100 گرم داشته باشد و روزانه 11 گرم وزن اضافه می‌کند. اگر کودکی با وزنی حدود 3 کیلو 250 گرم دارید.

اشتراک گذاری پست :

نمایش پست های بیشتر :