مسئول فنی : دکتر فاطمه سرمدی
متخصص آسیب شناسی تشخیصی و بالینی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهراد

انجام کلیه آزمایش های تخصصی و فوق تخصصی

" وقتی می توان بهترین بود، خوب بودن کافی نیست "

اراک، خ شهید بهشتی، چهار راه هلال احمر، ساختمان غدیر

ده نکته پراهمیت در درمان ناباروری

1.ناباروری بار دار نشدن زوجین پس از یکسال, بدون استفاده از هیچ روش جلوگیری می باشد.چنانچه سن مناسبی دارید و کمتر از مدت یکسال است باردار نشده اید نگران نباشید.

۲.در صورت ابتلا به ناباروری به مراکز ناباروری مراجعه نمایید.

۳.در درمان ناباروری هیچ گاه به دنبال اینکه علت و تقصیر ناباروری را به یکدیگر نسبت دهید نباشید چرا که هیچ چیز در پزشکی مطلق نیست

۴.به یکدیگر آرامش دهید و از استرس پرهیز نمایید. تاثیرات سو استرس در نتایج درمانی کمک باروری در مقالات متعدد به اثبات رسیده است.

۵. در صورتیکه به اضافه وزن مبتلا هستید حتما نسبت به کاهش وزن تحت نظر متخصصین تغذیه اقدام نمایید.

۶. تجویز ویتامینها و انتی اکسیدانها موثر بر باروری را از پزشک خود بخواهید تا در صورت صلاحدید برایتان تجویز نماید.

۷.نسبت به روش درمانی خود و شیوه های درمان ناباروری مطالعه نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید و در صورت داشتن سوال از مرکز مراجعه کننده پاسخ های لازم را دریافت نمایید.

۸. در مصرف دارو های تجویز شده و زمان مصرف ان دقت کامل داشته باشید.

۹. اکثر پزشکان به دلیل برخی از عوارض درمان ناباروری اعتقاد دارند از شیوه های با تهاجم کمتر و سبک تر که شانس درمانی کمتری دارند استفاده نمایند.لذا درصورتیکه در درمانهای ابتدایی موفقیتی حاصل نشد به هیچ وجه نگران نباشید.

۱۰.میزان موفقیت در درمان ناباروری در پیشرفته ترین شیوه ها بین ۳۰ تا ۳۵درصد می باشید و گاها زوجین برای موفقیت نیازمند تکرار این روشها می باشند برای درمان ناباروری دست از تلاش و پیگیری بر نداشته و درمان خود را گاها چند سال رها نکنید.

اشتراک گذاری پست :

نمایش پست های بیشتر :